Tot Barcelona | Notícies i Informació d'actualitat a Barcelona
El conductor de bus que es va plantar al Primavera acusa TMB de mentir

El conductor de bus que va negar-se a fer un dels trajectes que connectaven el recinte del Primavera Sound amb el centre de Barcelona ha decidit alçar la veu per desmentir el relat oficial dels fets que ha fet Transports Metropolitans de Barcelona (TMB). El treballador afectat s’ha posat en contacte amb el TOT Barcelona per donar la seva versió sobre l’episodi que va tenir lloc la nit de dijous a divendres i s’ha mostrat molt crític amb la companyia, a qui acusa de mentir. Cal recordar que des de TMB alegen que la negativa del conductor va ser per una indisposició i no perquè bona part dels passatgers no portaven mascareta, tal com sosté l’empleat.

“Jo no em vaig negar perquè estava indisposat. Em vaig negar perquè no es van prendre les mesures que s’havien de prendre i pel mal tracte que vaig rebre per part del meu superior. Les mentides no arriben a bon port”, assegura contundent el conductor, que apunta que es va quedar a les instal·lacions de la companyia fins a l’hora de plegar i que en cap cas va anar a un centre mèdic o al seu domicili abans d’hora.

Reforç de la vigilància

Fonts de TMB consultades pel TOT Barcelona aquest dissabte apuntaven que -malgrat que oficialment el cas es tracta com una indisposició del conductor- la companyia sí que s’havia posat en contacte amb l’organització del festival per reclamar-los un reforç en la vigilància per garantir l’ús de la mascareta en els busos. De fet, la mesura va tenir èxit, ja que aquestes darreres jornades de concerts no s’han tornat a registrar problemes amb el compliment de les mesures de protecció que marca la normativa per al transport públic.

En aquest sentit, des del sindicat CGT -l’agrupació de treballadors que va denunciar el cas del conductor- lamentaven ahir que TMB no hagi assumit encara la seva responsabilitat en l’episodi viscut la nit de dijous i remarcaven que van ser els mateixos empleats els que van vetllar pel compliment de les mesures de protecció, donant suport des de les parades habilitades als conductors que havien de realitzar els trajectes nocturns entre el festival i el centre de la capital catalana. Aquest extrem, però, no el confirma la companyia, que assegura no tenir constància de la realització de cap acte de pressió per part del sindicat.

Més notícies
Una de les embarcacions del Grup de Platges de la Guàrdia Urbana / Ajuntament

Un veler a la deriva, encallat a les roques d’un espigó de la Barceloneta

Notícia: Un veler a la deriva, encallat a les roques d’un espigó de la Barceloneta
Comparteix
El rescat dels tripulants de l'embarcació va requerir l'actuació del Grup de Platges de la Guàrdia Urbana
Notícia: Un veler a la deriva, encallat a les roques d’un espigó de la Barceloneta - Mobile
Una dona fotografia els llums de Nadal al Passeig de Gràcia / Jordi Play

Barcelona tindrà quatre quilòmetres més de llums de Nadal

Notícia: Barcelona tindrà quatre quilòmetres més de llums de Nadal
Comparteix
La inversió municipal en enllumenat podria superar els 2,2 milions d'euros aquest 2022
Notícia: Barcelona tindrà quatre quilòmetres més de llums de Nadal - Mobile
Imatge d'arxiu de Cinema Lliure a la Platja / Ricardo Maio

Torna el cinema gratis en una platja de Barcelona

Notícia: Torna el cinema gratis en una platja de Barcelona
Comparteix
La platja de Sant Sebastià recupera el cicle Cinema Lliure a la Platja fins a l'11 d'agost
Notícia: Torna el cinema gratis en una platja de Barcelona - Mobile
Local que ocupava la botiga de pesca Calicó, fundada el 1850 GEMMA AGUILERA

Gastronomia i polítics, supervivents de la plaça de les Olles

Notícia: Gastronomia i polítics, supervivents de la plaça de les Olles
Comparteix
Aquesta plaça del Born té diversos locals amb la persiana abaixada que abans ocupaven negocis de moda i una botiga de pesca centenària
Notícia: Gastronomia i polítics, supervivents de la plaça de les Olles - Mobile

Comentaris

  1. Icona del comentari de: T@M a juny 13, 2022 | 10:06
    [email protected] juny 13, 2022 | 10:06
    I això també passa al metro, gran part dels passatgers no porten la mascareta dins el vagó i no hi ha cap control. La gent ja es deixa de posar-se-la i fan mal fet.
  2. Icona del comentari de: Anònim a juny 13, 2022 | 12:19
    Anònim juny 13, 2022 | 12:19
    Es una vergüenza entrar al bus o al metro . La mitad de los pasajeros no llevan mascarillas y muchos la llevan de adorno. Se Debería vigilancia constante....y multas ..... porque es obligatorio
  3. Icona del comentari de: Xavi a juny 13, 2022 | 13:20
    Xavi juny 13, 2022 | 13:20
    La conclusió q la cosa va millorar és falsa. 1- no és competencia del Primavera Sound q la gent un cop surt del recinte es posin la mascareta. 2- els busos, metros, tram i trens anaven plens d gent del PS i era una minoria molt petita els qui portavem mascareta. Q es compleixin les mesures d seguretat en el transport és cosa de TMB i, per tant del govern Colau.
  4. Icona del comentari de: Jordi a juny 13, 2022 | 16:03
    Jordi juny 13, 2022 | 16:03
    Jo agafo el metro a la Barceloneta. A què juguem?. Al tot si val pel Primavera Sound! Que si portes pulsereta no contaguies o tens inmunitat sanitària?.
  5. Icona del comentari de: R. A. B. a juny 13, 2022 | 18:41
    R. A. B. juny 13, 2022 | 18:41
    Pues el conductor del V29 del sábado a primera hora de la mañana no puso ningún inconveniente en que todos los descerebrados viajasen sin mascarilla, borrachos, bebiendo, gritando.....horrible viajar en esas condiciones a la vuelta del trabajo, 12 horas de trabajo. Está visto que las normas no son las mismas para todos.
  6. Icona del comentari de: Amalia a juny 14, 2022 | 15:30
    Amalia juny 14, 2022 | 15:30
    Lo que dice este conductor de bus es verdad yo estos dos fines de semana a sido un infierno ir a trabajar.El autobús 7 iba hasta arriba todos sin mascarilla con bebidas un desastre.En el metro igual el domingo tirados por los suelos de los vagones sin mascarillas bebiendo.un desastre
  7. Icona del comentari de: Anónimo a juny 14, 2022 | 23:23
    Anónimo juny 14, 2022 | 23:23
    Tal cual ,yo iba en el bus a trabajar los dos fines de semana y se subian sin pagar ,sin mascarilla y con bebidas alcohólicas ,los conductores ni pío les decía ,me parece vergonzoso,nosotros cumplieron y ellos haciendo lo que les daba la gana.
  8. Icona del comentari de: Insultado por autobusero de la H16 a juny 20, 2022 | 16:41
    Insultado por autobusero de la H16 juny 20, 2022 | 16:41
    A mí hace unos meses un conductor de la línea h-16, me amenazó con pegarme una hostia por decirle que el no es ningún policía, y que por lo tanto no tiene autoridad alguna para pedir ningún tipo de certificado médico. Ni la policía tampoco, por cierto, ya que los datos médicos son datos especialmente protegidos. En la TMB hay muchos botarates a los que hay que pararles los pies cuando se exceden de sus funciones. Ese mismo conductor de la H-16 hace unos días me reconoció y no me paró en la parada de La Campana... El día que me lo vuelva a encontrar, le digo cuatro cosas A GRITOS nada más subir al autobús. Pero por suerte en la TMB también hay muy buenos profesionales, el otro día le di la chapa contándole la incidencia con ese autubusero a otro autobusero de esa misma línea, y el tío daba gusto su comprensión, empatía, y amabilidad, y eso que en todo momento, hable con el con la mascarilla por debajo de la nariz, y en ningún momento me dijo que me la colocara bien, además de decirme que el a nadie decía nunca nada, sería negacionista también, P.

Nou comentari

Comparteix