Els millors concerts de la Mercè 2019

Guia completa dels concerts i les actuacions musicals que es faran a Barcelona del 20 al 24 de setembre

Les festes de La Mercè 2019 venen carregades d’actuacions musicals i concerts per a tots els gustos i edats. Entre el 20 i el 24 de setembre s’han organitzat més de 100 concerts en una desena d’espais repartits per diverses zones de Barcelona: l’avinguda Maria Cristina (Sants-Montjuïc), la platja del Bogatell (Sant Martí), l’Antiga Fàbrica Estrella Damm (Eixample) o el Moll de la Fusta seran alguns dels escenaris més buscats de les festes.

[r:1]

Enguany els concerts tornaran a la plaça Major de Nou Barris per seguir la tendència del primer mandat d’Ada Colau de descentralitzar les festes. El Parc Central noubarrienc serà més simfònic que mai i acollirà les actuacions de la Banda Municipal de Barcelona, l’Orquestra i Cor del Gran Teatre de Liceu, l’Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya i l’Orquestra Simfònica del Vallès.

El cartell també inclou concerts de Pascal Comelade, Gertrudis, la Pegatina, Buhos, Iceage, Edurne o Carlos Baute, entre molts altres. En total més de 300 actuacions i activitats en un dels programes més complets de les festes barcelonines. Per facilitar una mica la tria, el TOT Barcelona ha elaborat una llista dels millors concerts de La Mercè 2019.

Divendres 20 de setembre

Els barcelonins de Dorian seran dels primers en tocar a La Mercè 2019 / ACN

Els barcelonins de Dorian seran dels primers en tocar a La Mercè 2019 / ACN

La Casa Azul  (Electropop/Indie pop/Disco)
Hora: 21.30
Lloc: Platja del Bogatell

Arlo Parks  (Jazz/Funk/Soul/Blues)
Hora: 21.45
Lloc: Plaça dels Àngels

Pau Riba i De Mortimers (Rock/Psicodèlia)
Hora: 22.00
Lloc: Moll de la Fusta

Edurne (Pop-Rock)
Hora: 22.45
Lloc: Av. Maria Cristina

Nadia Rose (Rap)
Hora: 23.15
Lloc: Plaça dels Àngels

Dorian (Indie/Pop/Electrònica/New Wave)
Hora: 23.30
Lloc: Platja del Bogatell

Carlos Baute (Pop llatí)
Hora: 23.30
Lloc: Av. Maria Cristina

Oques Grasses (Reggae/Ska/Mestissatge)
Hora: 1.30 
Lloc: Platja del Bogatell

El Petit de Cal Eril (Rock/Pop/Folk/Indie)
Hora: 1.30
Lloc: Moll de la Fusta

Miquel Abras (Cançó catalana)
Hora: 1.30
Lloc: Av. Maria Cristina

Dissabte 21 de setembre

La Pegatina en un concert / ACN

La Pegatina en un concert / ACN

Maria Rodés (Folk)
Hora: 18.00
Lloc: Antiga Fàbrica Estrella Damm

Yawners (Indie/Rock)
Hora: 19.30
Lloc: Antiga Fàbrica Estrella Damm

Orquestra i Cor del Gran Teatre del Liceu (Simfònica)
Hora: 21.00
Lloc: Plaça Major de Nou Barris

Da Souza (Pop/Rock)
Hora: 21.00
Lloc: Platja del Bogatell

Joan Dausà (Pop)
Hora: 22.10
Lloc: Platja del Bogatell

Carlos Sadness (Indie pop/Hip-hop)
Hora: 22.45
Lloc: Av. Maria Cristina

La Pegatina (Ska/Rumba catalana)
Hora: 23.20
Lloc: Platja del Bogatell

Iceage (Punk rock)
Hora: 00.45
Lloc: Plaça dels Àngels

The Gramophone Allstars Big Band (Soul/Jazz/Reggae)
Hora: 1.20
Lloc: Platja del Bogatell

Gaye su Akyol (Folk/Rock/Grunge/Electrònica)
Hora: 1.30
Lloc: Moll de la Fusta

Diumenge 22 de setembre

Pascal Comelade i Pau Riba en una imatge d'arxiu / ACN

Pascal Comelade i Pau Riba en una imatge d’arxiu / ACN

Say Yes Dog (Electro-pop)
Hora: 18.00
Lloc: Antiga Fàbrica Damm

Sense Sal (Pop-folk)
Hora: 19.00
Lloc: Av. Maria Cristina

Havàname (Havaneres)
Hora: 19.00
Lloc: Plaça Reial

Cráneo & Lasser (Rap/Lo-fi)
Hora: 19.30
Lloc: Antiga Fàbrica Estrella Damm

Gurr (Pop rock)
Hora: 19.30
Lloc: Plaça de Joan Coromines

Miki Núñez (Pop)
Hora: 20.30
Lloc: Av. Maria Cristina

Orquestra Simfònica de Barcelona (Simfònica)
Hora: 21.00
Lloc: Plaça Major de Nou Barris

Nubiyan Twist (Jazz/Hip-hop/Afrobeat/Fusió)
Hora: 21.30
Lloc: Moll de la Fusta

Mattiel (Rock)
Hora: 21.45
Lloc: Plaça dels Àngels

Pascal Comelade i la Cobla Sant Jordi (Cobla experimental)
Hora: 22.00
Lloc: Av. de la Catedral

Gertrudis (Rumba-fusió)
Hora: 22.00
Lloc: Av. Maria Cristina

Jungle by Night (Krautrock/Dance/Jazz/Afrobeat)
Hora: 23.00
Lloc: Moll de la Fusta

Dilluns 23 de setembre

Buhos també serà una dels caps de cartell / ACN

Buhos també serà una dels caps de cartell / ACN

Porto Bello (Ska-rock/Mestissatge)
Hora: 20.45
Lloc: Av. Maria Cristina

Malikah (Hip-hop)
Hora: 20.45
Lloc: Moll de la Fusta

Luís Pastor (Cantautor)
Hora: 21.00
Lloc: Av. Catedral

Black Midi (Post-punk/Math Rock)
Hora: 21.45
Lloc: Plaça dels Àngels

Nil Moliner (Pop)
Hora: 21.50
Lloc: Av. Maria Cristina

Els Catarres (Pop folk)
Hora: 22.55
Lloc: Av. Maria Cristina

The Wedding Present (Indie)
Hora: 23.15
Lloc: Plaça dels Àngels

Oumou Sangaré (World music/Wassolou)
Hora: 00.15
Lloc: Av. Catedral

Doctor Prats (Ska/Reggae/Funk)
Hora: 00.25
Lloc: Av. Maria Cristina

Buhos (Rock/Mestissatge)
Hora: 1.50
Lloc: Av. Maria Cristina

Dimarts 24 de setembre

Flor de Canela (Jazz/Fusió)
Hora: 12.00
Lloc: Av. de la Catedral

Escola Superior de Música Jam Session (Funk/Jazz/Swing/Rock)
Hora: 18.00
Lloc: Av. de la Catedral

Orquestra Simfònica del Vallès (Simfònica)
Hora: 18.00
Lloc: Plaça Major de Nou Barris

Més informació

Nou comentari